Abgunste, Zaļenieku pagasts, Jelgavas novads, LV-3011
29393131 – Asnāte
28373711 – Jānis
info@abgunste.lv
www.abgunste.lv
Abgunstes muiža – radošuma rezidence visa veida mākslas, kultūras un jaunrades procesiem, laikmetīgam dizainam un dzīves svinēšanai.
Muižas apbūve veikta ap 1780. gadu, bet nemieru laikos tā nodedzināta. Ēkas atjaunošanu uzsāka 1908. gadā un pagasts pabeidza 1931. gadā ierīkojot tur Gaismas pili – Abgunstes skolu. Šodien muižā tiek veidota radoša vide mākslas simpozijiem, piedāvātas telpas pasākumiem, izstādēm, semināriem, naktsmītne vasaras periodā. Sākot no 2017. gada rudens, darbojas atvērtās amatniecības darbnīcas keramiķiem, tekstilmāksliniekiem un kokamatniekiem, kā arī darbojas lielākais keramikas ceplis Latvijā.
Ciemojies, nakšņo, svini, iedvesmojies, talko vai nāc ar savu radošumu! Abguntes muižā patreiz viss ir kā kādreiz – to arī piedāvājam aplūkot. Apskati un fotogrāfē, noklausies stāstus – piedzīvo muižas atdzimšanu.
Muižas apartamentos iekārtota atjautības spēle. Risinot mīklas un meklējot atslēgas, komandai ierobežotā laikā jāspēj izkļūt no aizslēgtās telpas.
Cenas
Piedāvājums
Abgunstes muižas bijusī kungu māja atrodas Zaļenieku pagasta Abgunstē.
Vēsture
Abgunstes muižas kungu māju 1780. gadā cēlis Johans Frīdrihs fon Mēdems pēc viņa meitas Dorotejas laulībām ar hercogu Pēteri. To mantoja viņa dēls Kristofs Johans Frīdrihs fon Mēdems, kas apprecējās ar Pētera fon der Pālena meitu Mariju Luīzi Ernestīni fon der Pālenu (1778–1831). Līdz 1899. gadam Abgunstes muiža piederēja Arnoldam fon Mēdemam.
1905. gada revolūcijas laikā to nodedzināja, bet 1908. gadā jaunais muižas īpašnieks grāfs Sergejs fon der Pālens uzsāka jaunas ēkas celtniecību. Līdz 1. pasaules karam bija uzbūvēts tikai ēkas būvapjoms ar fasādēm. Pēc 1920. gada Latvijas zemes reformas muižu nacionalizēja, kungu mājas būvniecību par Zaļenieku pagasta līdzekļiem pabeidza 1931. gadā un tajā iekārtoja Abgunstes skolu. Pēc skolas slēgšanas ēkā bija iekārtoti dzīvokļi un veikals. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas bijušo kungu māju privatizēja, bet 2011. gadā "Hipotēku banka" draudēja ēku atņemt tās īpašniekam A. Taurītim. 2016. gada pavasarī par Abgunstes muižas saimniekiem kļuva biedrība "Radošuma meka".
Atjaunošana
2017. un 2018. gadā biedrība “Radošuma meka” ar Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) LEADER programmas līdzfinansējumu īstenoja projektu "Nakšņošanas un pasākumu telpu nomas un komandu saliedēšanas pakalpojumu izveide Abgunstes radošuma rezidencē”. Abgunstes muižas kungu mājas otrajā stāvā izveidoti četri nakšņošanas apartamenti un izbūvēts ēkas trešais stāvs, kurā atrodas izstāžu zāle un lielizmēra piedzīvojumu spēle.
lv.wikipedia.org