Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Skaņākalna dabas parks

Skaņākalna dabas parks ar savu neparasto pievilcību priecē, sajūsmina un sniedz atpūtu ikvienā gadalaikā. Šeit, aptuveni trīs kilometru garumā gar Salacas upi, atrodas vairāki neparasti dabas objekti.

 

Salacas upe no Valtenberģu muižas līdz Skaņajam kalnam ir īpaši gleznaina. Šeit atrodas teiksmām un nostāstiem bagātā Vilkaču priede, kuras saknes, gadu gaitā Salacas ūdeņu izskalotas, nu izveidojušas 1–1.5 m augstus sakņu lokus.

Netālu atrodas Velnakmens. Kuru, kā teika vēsta, velns nesis, jo gribējis aizbērtu Salacu, bet iedziedājies gailis, velns aizskrējis un pametis akmeni.

Salacas kreisajā krastā atrodas Eņģeļu ala, kura savu vārdu ieguvusi klinšu arkveida atseguma dēļ, kas atgādina eņģeļa spārnus.

Uz Mīlestības tiltiņa savus noslēpumus viens otram var čukstēt mīlētāji un tālāk turpināt kāpienu augšup pa Sapņu trepēm – tāpat kā to sendienās darīja Valtenberģu muižas barona meita Eleonora un viņas iemīļotais.

Upes dziļajos atvaros rāmi noraugās sarkanās smilšakmens klintis, bet gandrīz ik klinšu atsegumā Salaca savā tecējumā izgrauzusi pa alai. Ievērojamākā ir Velna ala, kur senos laikos mitinājies negants velns, kas Mazsalacai un tās iedzīvotājiem nelicis miera un darījis daudz posta.

Turpat pie alas atrodas Skābumbaļļa. Tur Skābumbaļļas dzidrais avota ūdens veldzē apmeklētāju slāpes karstajās vasaras dienās.

Pa Rūķu taku pastaigāties mūs laipni aicina rūķis Taciņš. Te var sasveicināties ar pūci, rūķiem un atpūsties zem teiksmaina ozola zariem.

Neļķu klintis ir gleznains sarkanā smilšakmens atsegums 20 m augstumā un 300 m garumā. Kādreiz uz klints sienas augušas baltas, smaržīgas smiltāja neļķes, no kurām cēlies klinšu nosaukums. Īpaši skaists skats uz klintīm paveras no Velna kanceles. Kur agrāk velns teicis savas runas, līdz viņš padzīts no šī novada.

Kurbada takas pasaku tēli Skaņā kalna dabas parkā vijas visa galvenā ceļa garumā. Tie veidoti pēc Ziemeļvidzemes un igauņu tautas pasakas par Kurbadu motīviem.  

Visbeidzot pats Skaņais kalns, kas ir viens no Latvijas populārākajiem ģeoloģiskajiem veidojumiem. Smilšakmens siena ir nedaudz ieliekta, tāpēc dod unikālu akustisko efektu – neparasti skaidru atbalsi. Skaņā kalna atbalss ir vienīgā šāda veida atbalss Latvijā.

No ieejas parkā līdz pat Skaņākalna klintij gar Salacas krastu ved jaunizveidota taka "Putni salido mājās", kur pa ceļam apmeklētāji var vērot skaistos upes krastus, šūpoties šūpolēs, atveldzēties pie avota un vērot Salacu uz izveidotas atpūtas platformas. Īpaši priecīgi noteikti ir mazie Skaņākalna dabas parka apmeklētāji, kuri var rotaļāties uz jaunizveidotajām atrakcijām. Šūpoties uz dažāda veida šūpolēm, rāpties skatu tornī, laisties pa slidkalniņu, kā arī kāpt, ložņāt, līst un iet pa diezgan sarežģītām atrakcijām, tikmēr lielie apmeklētāji var vērot bērnus, atpūzdamies turpat blakus uz soliņa. Vēl apmeklētājiem ir iespēja redzēt dažādas jaunas koka putnu skulptūras.
old.mazsalaca.lv

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu