Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Durbes muižas parks

Parks ierīkots 19. gadsimtā – laikā no 1818. – 1838. gadam, kad grāfs Mēdems labiekārtojis pils apkārtni. Durbes pils parks aizņem 24,8 hektārus lielu teritoriju un tajā ir vairāki 19. gadsimta arhitektūras pieminekļi – gājēju tilts, astoņkolonnu rotonda. Akmens tilti celti pēc arhitekta J.G.Ā. Berlica projekta. Parkā ir vairākas retu augu un koku sugas.
www.zudusilatvija.lv

 


Durbes pils ir tipiska Kurzemes muižas kungu māja, ko ieskauj klasicisma laikmetam raksturīgais ainavu parks 28 ha platībā. Tā lielākā vērtība ir plašā skatu perspektīva, kas paveras no pils ziemeļu terases uz apkārtnes pakalniem, tostarp leģendāro Milzukalnu, kā arī rotonda un Latvijas garākais akmens mūra gājēju tilts pāri gravai.
www.tukumamuzejs.lv

 


Durbes muižas parks Tukumā ierīkots laikā no 1818. līdz 1838. gadam, kad grāfs Kristofs Johans Frīdrihs fon Mēdems (1763–1838) veica vērienīgu Durbes pils pārbūvi un labiekārtoja tās apkārtni. Parks veidots pēc angļu ainavu parka paraugiem: lielāki koku masīvi tajā mijas ar nelielām koku grupām un soliteriem, kopā ar nelielajiem dīķīšiem, nelīdzeno reljefu un gar plašiem zālieniem vijīgi izlocītajiem celiņiem veidojot neatkārtojamu ainavu ap pili kā galveno kompozīcijas elementu. Parkā stādīti no Sibīrijas un Vācijas atvesti koki. Te aug arī Latvijā dižākā Veimuta priede (Pinus strobus L.), kuras apkārtmērs ir 3,18 metri.

Parkā saglabājušies arī ievērības vērti arhitektūras pieminekļi – pēc Durbes pils pārbūves projekta autora vācu arhitekta Johana Berlica (1753–1837) projekta celtā rotonda un akmens tilts pār gravu.
www.gardenpearls.eu

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu