Lapas navigācija
Reģions
Apskates vietas
Dabas objekti
Ūdeņi
Iegūt norādes

Dabas parks „Ogres Zilie kalni”

Dabas parks „Ogres zilie kalni” atrodas netālu no Ogres, starp Daugavpils šoseju un Tīnūžu ceļu. Zilie kalni ir vaļņveidīgu pauguru virkne – Lielo Kangaru kalnu grēdas daļa. Uzskata, ka šeit atradies lībiešu pilskalns. Izrakumos atrasts 10 cm biezs kultūrslānis ar mītņu un ogļu paliekām.

Zilie kalni ir Ogres Lielo Kangaru osu grēdas sastāvdaļa, kam raksturīgs izteiksmīgs reljefs un kas ietilpst Ogres un Ikšķiles novadu teritorijā.

Kopš 2004. gada dabas parks “Ogres Zilie kalni” ir īpaši aizsargājama dabas teritorija 312 ha platībā. Parka teritorijas lielāko daļu aizņem skujkoku meži uz osiem – vaļņveidīgu pauguru virknes, kas ir Lielo Kangaru kalnu daļa.

Te sastopamas dažādas floras un faunas vērtības: astoņpadsmit augu, sešas putnu un vairākas kukaiņu aizsargājamās sugas.

Tiek uzskatīts, ka senatnē Zilajos kalnos atradies lībiešu pilskalns.

Parkā ir izveidotas pastaigu, izglītojošās, velo takas un distanču slēpošanas trases, kuras bezsniega periodā ir pieejamas nūjotājiem, velobraucējiem un citiem aktīvās atpūtas cienītājiem.

Parka teritorijā esošajā Dubkalnu ūdenskrātuvē ir īpaši tīrs un dzidrs ūdens, kā arī izveidotas vairākas atpūtas vietas pie ūdens.

2013. gadā parkā atklāts 30 m augsts skatu tornis.

No 2014. gada 1. janvāra dabas parku “Ogres Zilie kalni” un tam piegulošo pilsētmežu teritoriju apsaimnieko Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra”.

Vairāk lasīt: ziliekalni.lv

 

 

Ogres Zilo kalnu dabas parks tika izveidots 2003. gadā, lai saglabātu teritorijas augsto bioloģisko vērtību. Dabas parka kopplatība ir 312 ha, no kuriem 266 ha atrodas SIA „Rīgas meži” Daugavas mežniecības apsaimniekotajās mežu platībās. Augstākajā virsotnē atrodas pilskalns – Zilais kalns, no kura paveras iespaidīgs skats uz Ogri. Teritorijas lielāko daļu aizņem skujkoku meži uz osiem. Sastopamas sešas aizsargājamas augu sugas, kas raksturīgas mežiem uz osiem vai osveida vaļņiem – meža silpurene, smiltāju esparsete, šaurlapu lakacis, Ruiša pūķgalve, pundurbērzs, pļavas silpurene. Aizsargājamie augi aug uz saglabājama un nozīmīga ģeomorfoloģiska veidojuma – Ogres osu grēdas, kas stiepjas no Ikšķiles līdz Ogrei.

 

Dabas parks „Ogres zilie kalni” ir iecienīta ogrēniešu un pilsētas viesu atpūtas vieta. Ziemā dabas parkā tiek iekoptas distanču slēpošanas trases, kurām ir lielisks kalnu reljefs, bet vasarā takas izmanto nūjotāji, velobraucēji un citi atpūtnieki.
www.latvia.travel

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu