Atrodas Dundagas pagastā Liepniekvalka labajā krastā 0,5 km augšpus ceļa tilta pie Liepnieku mājām. No lielceļa līdz labirintam – nepilns puskilometrs. Tas ir valsts nozīmes aizsargājams dabas piemineklis.
Nelielā Liepniekvalka krastos izveidojies smilšakmens atsegums, kurā avoti izveidojuši Kurzemei netipisku alu un pazemes labirintu sistēmu.
Piecus metrus augstajā un divdesmit metru platajā pelēcīgā smilšakmens atsegumā ir izveidojusies sarežģīta šauru pazemes alu sistēma ar piecām ieejām. Alu kopgarums sasniedz 70 metrus – viens no garākajiem dabiskajiem alu labirintiem Latvijā. Devona Arukilas un Burtnieku svītas pelēcīgs smilšakmens. Atsegums ir ap 5 m augsts, 20 m plats. Šo labirintu veido viena lielāka un divas mazākas sazarotas telpas, kas savā starpā savienotas ar tuneļiem. Alā izveidojušies vairāki pīlāri un smilšakmens stabi. Taču visas smilšakmens alas agrāk vai vēlāk aizgrūst, tā notika arī ar Liepniekvalka alām.
Stāsta, ka pirms Guntis Eniņš un viņa domubiedri 1988. gadā ķērušies pie alu attīrīšanas, te bijusi īsta lapsu un āpšu paradīze. Kad alas bija iztīrītas, kādu laiku arī cilvēki varēja izbaudīt neparasto pazemes valstību, tomēr šobrīd tās apskatāmas tikai no ārpuses, jo ejas tālāk pazemē atkal aizbirušas ar smiltīm. Bet arī no ārpuses ir ko redzēt. Daba smilšakmenī gadu simtos izveidojusi pasteļtoņos ieturētu fantastisku krāsu pāreju gammu, kur pelēkajam vien ir neskaitāmas nokrāsas. Raibi svītrotas, dzeltenīgas, sārtas, pelēkas nogulumu joslas veido lokus, cilpas, ievelk līkloču līnijas. Vietās, kur smiltis sen nav nogruvušas, alas griesti ir tumšāki, smaragdzaļi un vietām gandrīz melni.
Liepniekvalka alās tika uzņemtas filmas “Maija un Paija” epizodes. Blakus alām izveidota labiekārtota atpūtas un piknika vieta.
www.mammadaba.lv