Ķimales muiža
Ķimales (Kimahlen) muižas kungu māja celta 18. gadsimtā. 1891. gadā pēc arhitekta E. Zeilera projekta pili pārbūvē. 1814. gada dokumentos kā pils īpašnieks minēts fon Zakens. 1872. gadā minēts Kuldīgas apriņķa bruņniecības maršals A. Buholcs no Ķimales muižas, bet vēl cits dokuments liecina, ka 1899. gadā notiek prāva starp Sausgaļu ciema iedzīvotājiem un Ķimales baronu Brenemeru. Pēdējais muižas īpašnieks Silvio Brēdrihs.1929. gadā ēkā sāk darbu Padures pamatskola. 2010. gadā skola pili atstāj.
zudusilatvija.lv
Durvis ir vērusi Ķimales Muiža, gan nakšņošanai, gan muižas vēsturiskās atmosfēras baudīšanai.
Muiža ir būvēta 19. gadsimta trīsdesmitajos gados neogotisma stilā ar skaistu parku. Kopš 2020. gada muižā saimnieko ģimene, kas pakāpeniski renovē muižas telpas un iecerējuši to izveidot par brīvdienu māju laimīgiem brīžiem. Muiža ir piemērota svētku svinēšanai, grupu pasākumiem, semināriem, uzņēmumu ballītēm, kā arī draudzīga ģimenēm ar bērniem.
Muižā ir pieejamas 6 istabiņas, kurās naktsmieru var rast 15 cilvēki. Viesiem ir plašas telpas – skaista ēdamzāle, divi kokteiļu saloni, virtuve vēsturiskajā palmu mājā, kā arī mūsdienīgas labierīcības.
Muižas vēsturiskais parks ir vēsa oāze karstās vasaras dienās, kurā vairākās vietās ir izvietoti soliņi, galdi un pieejams grils.
visitkuldiga.com
Ķimāles muižas (vācu: Kimahlen) bijusī kungu māja jeb pils atrodas Kuldīgas novada Padures pagasta Ķimales ciemā 162 kilometrus no Rīgas un 10 kilometrus no Kuldīgas. Ķimāles muižas pils un parks ir vietējas nozīmes kultūrvēstures pieminekļi.
Vēsture
Kungu māja celta 18. gadsimtā, 1814. gadā tā piederēja fon Zakenu dzimtai, 1872. gadā Kuldīgas apriņķa bruņniecības maršalam A. Buholcam, 1891. gadā muižas kungu māju pārbūvēja pēc arhitekta Teodora Zeilera projekta. 1899. gadā tā piederēja Brenemeram, kurš tiesājās ar Sausgaļu ciema iedzīvotājiem.
Pēdējais muižas īpašnieks bija Silvio Brēdrihs, 1920. gada zemes reformas gaitā Ķimāles un Veģu muižu sadalīja 27 vienībās 521 ha kopplatībā. No 1929. līdz 2010. gadam muižas pilī darbojās Padures pamatskola. Skolā mācījies dzejnieks Māris Čaklais.
2011. gadā Kuldīgas novada domes rīkotajā izsolē muižas ēku un parku par 80,9 tūkstošiem latu nopirka uzņēmējs Aivars Muravskis, kurš ēku 2019. gadā izlika pārdošanā. 2020. gada maija beigās muižu iegādājās Inese Andersone ar nolūku ierīkot vasaras atpūtas vietu un viesnīcu.
Muižas iekārtojums
Dažās telpās zem balsinājuma slēpjas griestu gleznojumi. Vienīgā vecā krāsns atrodas direktora kabinetā. Abās pusēs kungu mājai bijušas verandas, kuras sliktā tehniskā stāvokļa dēļ nojauktas. Rakstnieks Mārtiņš Kalndruva kas pils interjeru aprakstījis savā atmiņu grāmatā "Pēdas gar krastu".
lv.wikipedia.org