Torņa iela 1, Rīga
Rīgā, Torņa ielā 1 atrodas arhitektūras piemineklis – 19.gadsimta sākumā krievu vēlīnā klasicisma stilā celtā muitas noliktavas ēka jeb arsenāls, kas pielāgots muzeja funkcijām.
Ēkas vēsture:
Celtnes sākotnējā projekta autors ir arhitekts Johans Eduards de Vite. Nedaudz vēlāk projekts tika papildināts ar Jūliusa Ādolfa Špacīra (ap 1790–pēc 1870) ierosinājumiem, bet 1828.gadā Pēterburgas arhitekti Aleksandrs Nellingers (1789–1840) un muitas resora arhitekts Ivans Francevičs Lukīni (1784–1853) izstrādāja galīgo variantu, un 1832.gada novembrī notika ēkas oficiālā nodošana.
Arsenāla ēka visos laikos tikusi izmantota kā noliktava. 20.gadsimta 20.–30.gados tā kalpoja par karaspēka mantu glabātavu. Pēc Otrā pasaules kara padomju armijas resors to izmantoja mantu, preču noliktavām un karaskolas vajadzībām. 80.gadu vidū ēku pārņēma Kultūras ministrija, nododot to mākslas muzeja izveidošanai. 1989.gada 1.janvārī pēc 20.gadsimta otrās puses mākslas kolekcijas pārvietošanas no Krišjāņa Valdemāra ielas nama šeit darbu sāka mākslas muzejs Arsenāls.
Saskaņā ar LR Ministru kabineta 2000.gada 20.decembra rīkojumu notika Latvijas Mākslas muzeju apvienības likvidācija un vienlaicīgi Valsts Mākslas muzeja un mākslas muzeja Arsenāls visas struktūras reorganizācija. Uz abu šo muzeju bāzes tika izveidots vienots nacionālas nozīmes muzejs – Valsts Mākslas muzejs. Ar 2005.gada 1.septembri muzejam piešķirts Latvijas Nacionālā mākslas muzeja nosaukums, bet Arsenāls turpina funkcionēt kā LNMM izstāžu zāle.
www.lnmm.lv
Ēkā atrodas:
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle Arsenāls
Torņa iela 1, Rīga, LV-1050, Latvija
www.lnmm.lv
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle Arsenāls Vecrīgā, Torņa ielā 1, ir lielākā mākslas izstāžu zāle Rīgā. Tā izvietota nozīmīgā arhitektūras piemineklī - 19.gadsimta sākumā krievu vēlīnā klasicisma stilā celtā muitas noliktavas ēkā jeb arsenālā, kas pielāgots muzeja funkcijām.
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma daļu, kas glabājas nodaļā Arsenāls, veido tēlotājas mākslas darbi, kas radīti Latvijā no 20.gadsimta otrās puses līdz mūsdienām, un tie, kurus darinājuši latviešu izcelsmes mākslinieki pasaulē minētajā laika periodā. Pastāvīgo ekspozīciju aizstāj regulāras izstādes no muzeja krājuma, kas no dažādiem skatpunktiem atklāj Latvijas vizuālās mākslas attīstības procesus.
www.lnmm.lv
Goethe-Institut Rīgā (Gētes institūts)
Torņa iela 1, ieeja no Klostera ielas, LV-1050 Rīga, Latvija
Tel. +371 67 508200, 67 508194
Fax +371 67 323999
info@riga.goethe.org
www.goethe.de/riga
Gētes institūts ir Vācijas Federatīvās Republikas kultūras institūts, kas darbojas visā pasaulē.
1990. gada maijā tika pasludināta Latvijas Republikas neatkarība. 1992. gada rudenī Gētes institūts uzsāka darbību Rīgā - kā pirmais Gētes institūts Baltijas valstīs. Gētes institūtam Rīgā ir divi galvenie mērķi: veicināt vācu valodas apmācību un stiprināt vācu-latviešu sadarbību kultūras jomā.
Līdzās vācu valodas kursiem Gētes institūts Rīgā organizē daudzus un dažādus kultūras pasākumus – konferences, kolokvijus, lekcijas, lasījumus, diskusijas, kino programmas (un seminārus), fotogrāfiju un mākslas izstādes, teātra uzvedumus, dejas radošās darbnīcas un koncertus. Šajos pasākumos piedalījušies izcili vācu un latviešu mākslinieki un zinātnieki. Laikraksti, radio un televīzija uzmanīgi sekojuši Gētes institūta darbam Latvijā. Jau no paša darbības aizsākuma Gētes institūts Rigā piedāvā daudzpusīgas informācijas un diskusiju iespējas un ar daudzveidīgu un aktuālu programmu piedāvājumu sniedz diferencētu Vācijas un tās kultūras tēlu.
www.goethe.de