Sāls

Sāls ir balts, kristālisks minerāls, kura galvenā sastāvdaļa ir nātrija hlorīds (NaCl). Vārāmais jeb galda sāls ir garšviela, kura bieži tiek pievienota ēdieniem garšas uzlabošanai. Tas tiek izmantots arī kā konservants. Tirdzniecībā galvenokārt ir attīrīts un rafinēts sāls. Nereti, lai uzlabotu sāls īpašības, tam tiek piejauktas dažādas vielas. Atkarībā no piejaukumiem mainās arī sāls krāsa. Komerciāliem mērķiem tiek iegūts arī akmeņsāls un jūras sāls.
(http://lv.wikipedia.org/wiki/Sāls)

Cilvēka organisms nevar funkcionēt bez nātrija hlorīda. Mūsdienu pētījumi ir zinātniski pierādījuši, ka sāls nepieciešama organismam, protams, samērīgā daudzumā. To sastāvā esošais nātrijs (līdz 40%  un hlors (līdz 60%) regulē ūdens un sāls līdzsvaru organismā, veicinot ūdens uzturēšanos. Medicīniskais fizioloģiskais šķīdums – destilēts ūdens un sāls – noteiktos daudzumos spēj aizstāt pat asinis. Sāls ir garšviela, kura organismā veic daudzus svarīgus uzdevumus. Sāls palīdz saistīt ūdeni, ir nepieciešama sālsskābes veidošanai, iznīcina kaitīgus mikrobus, regulē temperatūru un uzlabo ēdienu garšu. Cilvēku organismā ir apmēram 300 g sāls, kas pakāpeniski izlietojas, tāpēc sāls krājums jāatjauno. Mērenā klimata joslā cilvēkam ik dienas vajadzīgs 10-15 g sāls. Sāls, tāpat kā citas minerālvielas, atrodas arī augos, tāpēc sāli uzņemam arī ar dažādiem produktiem.
(http://www.bcgriga.lv/lat/lappuses/98-lapas%20adrese/)

Lasīt tālāk
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu