Roka

Roka ir cilvēka un dažu dzīvnieku augšējā brīvā ekstremitāte no pleca līdz plaukstai. Parasti cilvēkam ir divas rokas, kuras tiek izmantotas manipulācijai ar dažādiem priekšmetiem.

Cilvēka rokas ir pārveidojušās priekšējās ekstremitātes, kas, pateicoties tam, ka cilvēki stāv vertikāli, ir kļuvušas par savdabīgiem tveršanas orgāniem un ir pielāgojušās izpildīt dažādas, darbam nepieciešamas smalkas kustības - tāpēc rokas kauli ir smalkāki un vieglāki kā apakšējās ekstremitātes kauli un arī savienojas savā starpā ar kustīgākiem savienojumiem. Īpaša ir arī supinācija un pronācija (spieķa kaula griešanās ap elkoņa kaulu, kā rezultātā tiek mainīts plaukstas novietojums augšup vai lejup). Bez kustīguma locītavās, rokas kustības brīvība ir atkarīga arī no plecu joslas - atslēgas kaula un lāpstiņas.

Cilvēka rokas anatomija
Cilvēka roka sastāv no 30 kauliem, locītavām, muskuļiem, nerviem un asinsvadiem. Roku veido:
Augšdelms
Apakšdelms
Plauksta

lv.wikipedia.org

Lasīt tālāk
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu