Melnā kamene (Bombus lucorum)

Melnā kamene (Bombus lucorum), plēvspārņu kārta (Hymenoptera), bišu dzimta (Apidae)

Latvijā ir 22 kameņu un 8 parazītkameņu sugas. Latvijā viena no izplatītākām kameņu sugām ir gandrīz pilnīgi melnā akmeņu kamene (Bombus lapidarius), kurai tikai vēdera gals oranžsarkans. Plaši izplatītas arī melnās kamenes (Bombus lucorum), kurām krūtis daļēji dzeltenas, vēders vidū ar dzeltenu joslu, bet galā balts.

Kamenes ir sabiedriskie kukaiņi, kas veido pazemes pūžņus, bieži vien pamestās grauzēju alās. Pūznī dzīvo auglīgā mātīte un darba kamenes. Mātīte dēj olas pazemes telpā, kas izklāta ar ziedputekšņu un vaska maisījumu. Šūnas izvietotas neregulāri. Kad ir attīstījusies pirmā kameņu paaudze, mātīte turpina dēt olas, bet pārējos darbus uzņemas darba kamenes. Vienā gadā kameņu saime var pieaugt līdz 400 kukaiņiem. Vasaras beigās attīstās jauni kameņu tēviņi un mātītes. Kameņu mātīte, kas pavasarī veidojusi pūzni, rudenī mirst. Pārziemo tikai attiecīgā gadā apaugļotās mātītes.
 Kamenes pieder pie kukaiņiem ar pilnīgo pārvēršanos (ola – kāpurs – kūniņa – pieaudzis kukainis).

dabasmuzejs.gov.lv

Vēl par kamenēm: lv.wikipedia.org

Lasīt tālāk
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu