Laimas pulkstenis

Laimas pulkstenis ir viens no zināmākajiem Rīgas simboliem, pie kura tikšanos norunā gan rīdzinieki, gan galvaspilsētas viesi. Laimas pulkstenis atrodas ļoti izdevīgā vietā, netālu no Brīvības pieminekļa, Latvijas Nacionālās operas, Bastejkalna.

Brīvības un Basteja bulvāra (tagad - Z.A.Meierovica bulvāra) krustojumā pie Kolonādes kioska, iepretim „Hotel de Rome” 1924. gadā uz vienkārša dzelzs konstrukcijas balsta uzstādīja pulksteni ar praktisku nolūku - ļaut rīdziniekiem ierasties darbā precīzi laikā.  30-to gadu sākumā četrskaldņu stabu papildināja šokolādes fabrikas „Riegert” reklāma, bet kopš 1936. gada pulksteņa balsta četras plaknes rotā uzraksti „Laima”. Pēc Otrā pasaules kara ilgus gadus pulkstenis tika izmantots kā politiskās informācijas stends. 1999. gadā to pilnībā rekonstruēja par AS "Laima" līdzekļiem. 2007. gada martā tika veikts kosmētiskais remonts, bet 2009. gadā atjaunoja sānu paneļus un pārkrāsoja pamatni. Laimas pulkstenis ir viens no Rīgas atpazīstamākajiem simboliem. Tā ir iecienīta  rīdzinieku un pilsētas viesu tikšanās vieta.
lv.wikipedia.org
www.laima.lv
www.rigaspieminekli.lv
stay.liveriga.com

 

"Laimas" vēsture

2015
„Laima” zīmols tiek pievienots uzņēmumam SIA “Orkla Confectionery and Snacks Latvija”, kas ir viens no vadošajiem konditorejas un uzkodu uzņēmumiem Baltijas valstīs, pārstāvot tādus vēsturiskos zīmolus kā Selga, Staburadze,  Ādažu īstie Čipsi,  The original Taffel snacks, Old Town Bakery, Pedro, Mammas, “Laimas” šokolādes muzejs.

2013
Tiek atklāts “Laimas” šokolādes muzejs.

2010
Pirmizrādi piedzīvo filma “Saldumu pilsēta”, kurā atspoguļota Latvijas saldumu ražotāju un “Laimas” vēsture kopš pašiem pirmsākumiem.

2005
Tiek atklāta Šokolādes istaba, kas kalpo par pamatu vēlākajam “Laimas” šokolādes muzejam.

1999
Tiek rekonstruēts zīmola „Laima” pulkstenis Rīgas centrā.

1998
Fabrika „Uzvara” tiek pievienota saldumu ražotājam „Laima”, un līdz ar to tādi produkti kā zefīrs un karameles iegūst jaunu zīmolu.

1980
„Laima”, līdzīgi kā citos īpašos notikumos, izdod speciālu saldumu izlasi par godu Olimpiskajām spēlēm Maskavā.

1959
Pieaugot pieprasījumam pēc saldumiem, tiek pabeigta Latvijas saldumu fabriku specializācija, uzņēmumam „Laima” koncentrējoties uz šokolādes izstrādājumu ražošanu, bet fabrikai „Uzvara”(iepriekš “Gēgingers) – karameļu, zefīru, pastilas un halvas ražošanu.

1958
„Laimā” ražo 169 dažādus saldumus, un to skaitā ietilpst konfektes Serenāde, Trifele, Sarkanā Magone, Vāverīte un Prozit.

1940
„Laima” tiek nacionalizēta, saldumu fabrikas „Gēgingers” vārds tiek nomainīts uz „Uzvara”

1938
Rīgā atrodas pieci „Laima” zīmola veikali, kamēr citās lielākajās Latvijas pilsētās veikalu kopskaits sasniedz 10. „Laima” saldumi tiek eksportēti uz ASV, Lielbritāniju. Āfriku, Franciju un Zviedriju.

1937
Latvijas valdība uzpērk AS “Rigerts” un “Laimas” akcijas un rūpnīcas apvieno, tāpēc pamatoti var teikt, ka mūsdienu “Laimas” šokolādes gatavošanas prasme sākusies 1870.gadā ar Rigerta fabrikas nodibināšanu.

„Laima” saldumu meistars, atzīstoties mīļotajai sievietei savās jūtās, rada oriģinālu konfekti, kurai tiek dots vārds „Serenāde”.

1936
„Lielais Pulkstenis” Rīgas centrā tiek izrotāts ar „Laima” logotipu, un kopš tā laika tas sabiedrībā ir zināms kā „Laima” pulkstenis.

Tiek pabeigta Staņislava Borbala projektētā „Laima” administrācijas ēka Miera un Palīdzības ielu stūrī.

1931
Saldumu ražotājs „Laima” ražo dažāda veida saldumus, tai skaitā – arī košļājamo gumiju.

1925
“Maķedonijas” dibinātāji izveido jaunu akciju sabiedrību ar nosaukumu “Laima”.

1924
Rīgas centrā tiek novietots centrālais pulkstenis, kas sākotnēji sabiedrībā bija zināms kā “Lielais pulkstenis”.

1921
Vairāki ebreju tirgotāji nodibina saldumu fabriku “Maķedonija”, kurā sākotnēji strādā tikai 4 darbinieki.  Fabrika atradās Rīgā, tagadējā Miera ielā (toreiz – Katrīnes iela). Uzņēmums strauji auga, paplašināja darbību, un 1930. gadā tajā strādāja jau 500 darbinieku.

1881
Tiek dibināta Gēgingera fabrika, kas ražo visu, sākot no šokolādes un beidzot ar zivju konserviem. Gēgingera fabrika kļuva par Rigerta fabrikas lielāko konkurentu.

1870
Rīgā, Zaļajā ielā 4 Teodors Rigerts atver pirmo šokolādes ražotni Latvijā. Gadu gaitā Rigerta fabrika kļuva par vienu no lielākajām saldumu ražotājām Baltijā un Krievijā.
www.laima.lv

Lasīt tālāk
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu