Kazdangas parks

19. gs. sākumā veidotajā 196 ha plašajā Kazdangas parkā šobrīd ir interesantas pastaigu takas, veloceliņi, koka skulptūras, atsevišķu celiņu, soliņu un tiltiņu sistēma. Šobrīd Kazdangas parks ir viens no lielākajiem un dendroloģiski bagātākajiem Latvijas muižu parkiem. Kazdangas Tūrisma centrs piedāvā ekskursijas pa parku gida pavadībā un radošās darbnīcas, kā arī piedāvā parkā spēlēt dažādas izzinošas spēles. Piedāvātas spēles dažādām vecuma grupām. Parka teritorijā ir vairākas labiekārtotas atpūtas vietas, kurās iespējams iesaistīties radošajā darbnīcā “Piededzinipankūciņu savējo”. Kā arī piedāvājam Kazdangas parku izbaudīt uz velosipēda, savukārt Dzirnavu dīķi – uz katamarāna.

Pastaigu takas – KAZDANGAS PARKS

Adrese: Jaunatnes gatve 1, Kazdanga
Telefons: (+371) 28616717, (+371) 29103813
Internetā: www.kazdangaspils.com
visitaizpute.lv

Parks sākts veidot 19. gs. sākumā kā ainavu parks. Baroni likuši izveidot dažādas pastaigu takas ar atsevišķu celiņu, soliņu un tiltiņu sistēmu. Parks ticis veidots angļu stilā, kam raksturīgs brīvs plānojums un radoši pārveidoti dabas motīvi. Šobrīd Kazdangas parks pēc platības (173 ha) ir viens no lielākajiem un dendroloģiski bagātākajiem Latvijas muižu parkiem. Kazdangas parkā botāniķi apzinājuši ap 242 kokaugu sugām, no kurām 127 ir svešzemju sugas.

Lielu devumu parka iekārtošanai devusi baronese Emīlija Karolīne, kura ar ierobežotiem līdzekļiem pratusi dabiski skaistajā dzirnavu ezera apkārtnē, ņemot palīgā savu bagāto fantāziju, radīt sīkas apburošas ainavas ar mazu līdzekļu patēriņu.

Parka teritorijā bez skaistajām ainavām, pastaigu takām un atpūtas vietām ir atrodami dažādas piemiņas vietas - Māteru Jurim, Fricim Brīvzemniekam, Terora upuriem, vergu laiku upurim u.c.

J.Mežsētas piemiņas akmens rožu kalniņā
Rožu kalniņā atrodas piemiņas vieta Jānim Mežsētam, kurš bijis ļoti spilgta personība, inteliģents un gaišs cilvēks. J. Mežsēta savulaik bijis Kazdangas profesionālās vidusskolas pasniedzējs un viņš līdz sirmam vecumam veidojies, kopis, aprūpējis un ekskursantiem izrādījis krāšņo Kazdangas parku.

Riņķa krusti
Kazdangas parkā atrodas divi riņķa krusti katrs savā Dzirnezera pusē. Kazdangā līdz 1800. gadam dzīvojis un kopis parku virsmežsargs Šēferis, kurš iemīlējies latviešu meitenē un uztaisījis tai bērnu. Virsmežsargs vēlāk nosities, jājot ar zirgu. Meitene pēc tam izdarījusi pašnāvību un apglabāta Alokstes pretējā krastā, kur uz viņas kapa uzstādīts līdzīgs riņķa krusts.

Piemineklis baronam Manteifelim
1876. g. barons Manteifelis lika uzcelt Pūckalnā skolu. Vēlāk zemnieki pateicībā par skolas uzcelšanu savam baronam uzcēla pieminekli.
www.aizputesnovads.lv

Kazdangas parka dabas taka

Kazdangas parks ir lielākais Latvijā (~196ha) un piedāvā plašas iespējas “izlocīt kājas”. Līdz ar jaunās ezera laipas un skatu torņa izbūvi, apmeklētājiem ir pavērusies lieliska iespēja apvienot dabas takas abās parka daļās (Valātas parka daļa un Šēfera birzs) abpus Kazdangas Dzirnezera un iziet maršrutu ar kopējo distanci 9km. Maršrutu iespējams variēt, jo parkā ir daudz iestaigātu taku, taču orientēties palīdzēsies ik pa posmam izvietotās informatīvās norādes un uz kokiem krāsotais taku marķējums ar dzeltenām, zaļām un sarkanām norādēm. Pa ceļam pieejamas vairākas atpūtas vietas. Maršrutā ietilpst veci muižas parki ar dažādām svešzemju koku sugām un dižkokiem, zivju dīķi, ezers, upīte, skujkoku mežs. Apkārtnē daudz dobumainu koku. Valātas parka daļai raksturīgs sarežģītāks reljefs un gravas. Kopā maršrutā novērotas 154 putnu sugas. Liela ligzdojošo putnu daudzveidība. Dienas laikā dažādas putnu sugas novērojamas visu gadu.

Atsevišķi takas posmi (t.sk. ezera laipa) pieejami arī cilvēkiem ratiņkrēslos un vecākiem ar bērnu ratiņiem.
www.kurzemesregions.lv

Lasīt tālāk
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu