Bernātu dabas takas
Bernātu dabas parkā izveidotas 7 izziņas takas, kas katra veltīta savai latviešu mitoloģijas dievībai: Saules taka (dzeltenā), Laimas taka (sarkanā), Dieva taka (baltā), Pērkona taka (violetā), Jumīša taka (oranžā), Māras taka (zaļā) un Mēness taka (zilā). Katra taka, protams, ir savādāka un aicina piedzīvot dažādas sajūtas un aktivitātes. Māras taka ir garākā ( 1,4 km) un bagātākā ainaviskiem skatiem un reljefiem. Laimas taka ir parka centrālā taka, kas izvijas cauri visai parka teritorijai. Uz Saules takas var sastapt daudz smilšainu kāpu un skatu torni laivas formā. Pa Mēness taku jādodas, ja gribas izšūpoties, pa Jumīša taku, ja gribas šķērsot tiltu, izejot cauri divām, iespaidīga skata koka skulptūrām/tēliem. Pērkona takas ir divas, katra savā parka galā, asociatīvi atgādinot divus zibeņus. Un visbeidzot, Dieva taka – īsākā, bet varenākā, jo atrodas ielejā starp divām augstām kāpām. Uz takas izvietoti vien divi soli, kuri aicina apmeklētajus apsēsties, ļaujoties apcerīgām domām un šīs vietas varenības baudīšanai.
Kopumā projekta ietvaros uz takām izvietots 151 vides objekts, sākot no 2019. gada vasaras, kas nozīmē, ka takas tapušas pakāpeniski. 2020. gads ir bijis noslēdzošais Bernātu dabas parka taku labiekārtojuma izveides gads, kā rezultātā objekts ekspluatācijā nodots šī gada 16. novembrī.
Starp uzstādītajiem vides objektiem ietilpst – 35 norādes taku marķējumi, 3 infostendi pie trīs galvenajām ieejām, 10 tematisksie stendi, 3 šūpoles, 4 tīklu šūpoles, 3 metāla ainavu rāmji, 3 ainavu rāmji, kuros var iesēsties un pagriezties jebkurā virzienā, 18 taku vārti, kuri norāda uz takas sākumu un beigām, 31 sols, 30 gružu urnas, 6 granīta akmens skulptūras, 3 lapenes, 1 gājēju tilts un 1 skatu tornis, kā arī vēl papildus laipas, kāpnes un zaru pinumi antropogēnās slodzes mazināšanai. Visus vides objektus veidojuši divi tēlnieki, tēvs ar dēlu: Ģirts Burvis un Gaits Burvis.
www.nica.lv