Aizputes Jaunā Pilsmuiža

Aizputes novadpētniecības muzejs atrodas vēsturiskā ēkā – jaunās Pilsmuižas kungu mājā. Ēka celta 18.-19 gs. mijā kā jaunā kungu māja. Šeit uz dzīvi pārcēlās pils īpašnieka ģimene, vecajā pilī izmitinot muižas kalpotājus.

Muzejā apskatāmas 7 pastāvīgās ekspozīcijas, kuras sniedz ieskatu Aizputes pilsētas un tās tuvākas apkārtnes vēsturē, kā arī saimnieciski ekonomiskajā un kultūras dzīvē. Apmeklētāji var iepazīties Aizputes lauku apkārtnes saimniecisko dzīvi, deportācijas laiku Aizputes apriņķī, šaursliežu celzceļa vēsturi, pilsētas kultūras senatni utt.

Muzeja izstāžu zālē ik mēnesi tiek eksponēta jauna mākslas izstāde.
www.latvia.travel/lv


Muzejs atrodas vēsturiskā ēkā – jaunās Pilsmuižas kungu mājā. Ēka celta 18.-19 gs. mijā kā jaunā kungu māja. Šeit uz dzīvi pārcēlās pils īpašnieka ģimene, vecajā pilī izmitinot muižas kalpotājus. Muzejā apskatāmas 7 pastāvīgās ekspozīcijas, kuras sniedz ieskatu Aizputes pilsētas un tās tuvākas apkārtnes vēsturē, kā arī saimnieciski – ekonomiskajā un kultūras dzīvē. Muzeja izstāžu zālē ik mēnesi tiek eksponēta jauna mākslas izstāde.

Ar ES ELFLA finansējumu 2015. gadā iekārtotā ekspozīcija “Senās lauku amata prasmes” ēkas pagrabstāvā iepazīstina ar tekstilamatniecības, kokapstrādes un mājsaimniecības darbiem un to veikšanai izmantotajiem darbarīkiem. Ekspozīcijā tiek piedāvātas programmas dažādiem dzīves godiem: jaunlaulātajiem , sudraba un zelta kāzu pāriem, bērnu dzimšanas dienu svinībām u.c. kā arī dažādas meistardarbnīcas.

Adrese: Skolas iela 1, Aizpute
Telefons: (+371) 29623284
Internetā: www.aizputesmuzejs.lv
Darba laiks no 1.maija līdz 1.oktobrim: Pirmdiena – Piektdiena 9:00 – 17:00, Sestdiena 10:00 – 14:00
Darba laiks no 1.oktobra līdz 1.maijam: Pirmdiena – Piektdiena 9:00 – 17:00, katra 3. sestdiena 10:00 – 14:00

Muzeja pakalpojumu cenas
visitaizpute.lv

Sākotnējais Aizputes Pilsmuižas centrs bija Livonijas ordeņa pils tagadējā Liepājas ielā № 9, bet, domājams, 18. gs. vidū tika izveidots jaunais Pilsmuižas centrs tagadējās Skolas ielas rajonā.

Muižnieku dzīvojamās ēkas, t.s. kungu nama jeb jaunās pils, būve datējama ar 1760. – 1762. gadu, kā to liecina šādi fakti: 1760. gadā Cīravas un Aizputes Pilsmuižas īpašniece Bēra atraitne, dzim Jūlianna Eleonora fon Bīlova, maksāja 9.000 florēnu par ķieģeļiem, kas vesti no Kabiles „Aizputes būvei”, un 1761. gadā, sadalot īpašumus starp meitām, J. E. Fon Bīlova noteikusi, ka vecākās meitas pienākums ir izmaksāt jaunākajai, kas bija saņēmusi Aizputes Pilsmuižu, 1.000 dālderus „Aizputes būvs” pabeigšanai. Domājams, ka šajos dokumentos runa ir par dzīvojamās mājas būvi, jo saimniecības ēku arhitektūra raksturo tās kā 19. gs. sākuma būves.
www.aizputesmuzejs.lv

Lasīt tālāk
Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu