Reģions
Iegūt norādes

Aušanas darbnīca Ventspilī

Amatu māja, Skolas iela 3, Ventspils

 

Amatu mājā darbojas TLMS "Drellītis" un TLMS "Vīkale" audēju darbnīcas.  Meistares šeit sastopamas no otrdienas līdz sestdienai no plkst. 12 līdz 17. Amatu mājas viesi var apmeklēt audēju darbnīcas, iepazīties ar aušanas procesu – sākot no ieceres, sagatavošanas darbiem līdz pat aušanai.

Tautas lietišķās mākslas studija "Drellītis"

Kolektīva mākslinieciskā vadītāja Vija Done

 

+371 29 368 910

 

gunda.baltaisvilks@inbox.lv

 

Darba laiks no otrdienas līdz piektdienai – plkst. 12.00-14.00

 

"Drellītis" dibināts 1968. gadā Vēstures muzejā, bet tautas lietišķās mākslas studijas nosaukumu ieguvis 1978. gadā.

Studijas dalībnieki nodarbojas ar tradicionālo lietišķo mākslu – darina tautas tērpus, segas, galdautus, prievītes, jostas, dvieļus, galda sedziņas un spilvenus, tamborē, ada cimdus un zeķes.

 

Studijas dalībnieces piedalās valsts mēroga izstādēs, lekcijās, semināros un rīko savu darbu izstādes.

 

Čaklajam pulkam aicināts pievienoties ikviens, kuram interesē rokdarbi!

 

Audēja Sanita Vārpiņa

Tautas lietišķās mākslas studija "Vīkale"

Kolektīva mākslinieciskā vadītāja Inita Dzalbe

 

+371 29 354 175

 

inita.dzalbe@ventspils.lv

 

Darba laiks:
Otrdienās, ceturtdienās, piektdienās – plkst. 09.00-11.00
Sestdienās – plkst. 11.00-14.00

 

Studija kā pulciņš savu darbību uzsāka 1965. gadā Milda Silmanes vadībā. 1982. gadā kolektīvam tika piešķirts Tautas lietišķās mākslas studijas nosaukums, vadītāja – Ilmāra Upmane. No 2002. gada studiju vada Inita Dzalbe.

 

Studijas darbība galvenokārt virzīta uz tautas mākslas vēsturiskās vērtības saglabāšanu un jaunrades attīstību, uzturot etnisko identitāti modernajā kultūrā. Studijas dalībnieces aktīvi piedalās izstādēs un semināros ne tikai Ventspilī, bet arī Rīgā un citās vietās. Auž ne tikai brunču audumus, segas, galdautus, dvieļus, bet arī ada un tamborē cimdus, zeķes.

 

Studija “Vīkale” ir vieta darbīgiem, pacietīgiem un radošiem cilvēkiem, kuri vēlas apgūt un attīstīt aušanas prasmes un citus rokdarbu veidus, izzināt etnogrāfiskās tradīcijas, tekstīliju tapšanas procesu, kā arī radoši izpausties, darinot un aužot savu tautastērpu vai citas tekstīlijas.

 

Inita Dzalbe - TLMS VĪKALE vadītāja

 

Izvēloties pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai lai pielāgotu jūsu pieredzi. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot saglabātās sīkdatnes. Privātuma politika
Piekrītu